fotowoltaika

Logo firmy fotowoltaicznej | Zobacz najnowsze przykłady

Interesuje Cię temat logo firmy fotowoltaicznej ? Dobrze trafiłeś !

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu firm związanych z branżą odnawialnych źródeł energii słonecznej, czyli fotowoltaiką.

Firmy tego typu zajmują się sprzedażą paneli fotowoltaicznych, które instalowane w dobrze nasłonecznionych miejscach posesji takich jak np. dachy domów pozwalają na uzyskiwanie darmowej energii elektrycznej służącej między innymi do podgrzewania wody.

Jak wiemy im więcej firm mnożących się w tej samej branży na lokalnym rynku, tym coraz trudniej jest wyróżnić się pośród konkurencji. Oczywiście można konkurować ofertą cenową oraz jakością obsługi klienta, ale jest to tylko część tego jak widzą nas klienci.

W dynamicznie rosnącej konkurencji w branży fotowoltaicznej coraz trudniej jest konkurować cenami, więc dobrym krokiem właścicieli jest postawienie na rozwój wizualnej strony swojej marki.

Dobrą decyzją jest zadbanie o to aby firma posiadała profesjonalnie wykonane logo które będzie się odróżniać od dziesiątek podobnych do siebie wzorów które są na rynku. Dobrze wykonane logo, a idąc dalej materiały marketingowe takie jak wizytówka, papier firmowy, ulotki, strona internetowa są podstawą dobrego odbioru wizualnego przez klienta.
Dobrym krokiem dla firm z tej branży jest podjęcie decyzji o wykonaniu oklejenie swojego auta (próbki takich projektów możesz zobaczyć tutaj), ponieważ w tej branży to głównie auto firmowe, które jest widoczne na podwórku sąsiada wykonującego instalację, jest nośnikiem solidnej reklamy.

W mojej pracy miałem przyjemność dotychczas pracować nad kilkoma projektami związanymi z branżą odnawialnych źródeł energii. Logo firmy fotowoltaicznej występowało w moim wykonaniu kilkukrotnie już, co nie należy do prac łatwych z tego względu iż powielające się tematy i branże w pracy grafika komputerowego to coraz trudniejsze zadanie. Dlaczego? Powodem jest kreatywność która przy powtarzanych tematach musi być w pełni gotowości aby logo nie było podobne do poprzedniego. Więcej o tym jak wygląda proces projektowania znajdziesz w artykule tutaj

Wybrane przykłady logo oraz reklam firm fotowoltaicznych

Poniżej przedstawiam Ci kilka z moich wybranych prac jakie wykonałem dla branży fotowoltaicznej z krótkim omówieniem opisowym.

Pertis Fotowoltaika

Firma Pertis istniejąca na rynku od 2013 roku oferuje instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. Cechuje ich kompleksowa usługa – zaczynając od  doradztwa, wizji lokalnej oraz projektowania, kończąc na montażu i profesjonalnym serwisie.

Dla firmy Pertis miałem przyjemność wykonać takie materiały jak logo, wizytówki, billboardy, katalog, ulotki, naklejki reklamowe, projekt oklejenia auta, rollup.

Możesz zobaczyć szczegółowe realizacje tutaj

SOL Energy

SOL Energy to koncepcje logo dla startupu z dziedziny fotowoltaiki. W tym przypadku zrealizowane zostały same wizualizacje logo dla klienta

SVAROG installaties

SVAROG to firma z Holandii zajmująca się fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii. W briefingu klient zaznaczył aby logo w jakiś sposób nawiązywało do Swaróga – słowiańskiego Boga który jest określany jako opiekun nieba, ognia oraz kowalstwa.

Dla firmy zaprojektowałem również takie materiały jak wizytówka, czy papier firmowy. Poniżej możesz zobaczyć koncepcje logo jakie wykonałem oraz logo które zostało wybrane przez klienta.

GALLTRON energy

Dla firmy Galltron zostało wykonane logo, materiały marketingowe a także strona internetowa. Logo cechuje się motywem baterii elektrycznej oraz dwóch eliptycznych elementów nawiązujących do orbit ciał niebieskich.

Zapraszam do śledzenia mojego funpage na Facebooku aby być na bieżąco z najnowszymi projektami. Link do profilu tutaj.